Dla pacjentów

 • Badania i zabiegi przygotowujące do operacji z powodu raka płuca.

  16 października 2016

  Badania krwi. Badaniem określające wydolność oddechową i zawartość tlenu w krwi. Badania obrazowe. Badania układu naczyniowo-sercowego. Badania mikroskopowe. Zabiegi inwazyjne.

 • Pomoc psychologiczna dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.

  09 września 2015

  Diagnoza jednoznacznie wskazująca na chorobę nowotworową jest dla człowieka szokiem. Wiele osób w takim momencie zastanawia się, co dalej. Warto skorzystać z pomocy psychoonkologa.

 • E-papierosy: międzynarodowy przegląd badań.

  27 sierpnia 2015

  E-papierosy można kupić praktycznie wszędzie. Problem w tym, że nie są kwalifikowane jako produkt tytoniowy, a ich produkcja i sprzedaż nie jest objęta żadnymi restrykcjami, a jedynie kontrolą Inspekcji Handlowej i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Czy ta sytuacja ma szansę się zmienić? Dwie największe organizacje amerykańskie do walki z rakiem niedawno wydały w tej sprawie wspólne oświadczenie.

 • BIOLOGIA RAKA PŁUCA.

  21 czerwca 2015

  Rozwój raka w organizmie nazywa się procesem kancerogenezy. W pierwszej fazie kancerogenezy komórki nowotworowe są niegroźne i narażone na zwalczanie przez układ odpornościowy organizmu. W tej fazie, choć całkowicie wyleczalny, nowotwór nie jest możliwy do zdiagnozowania. Przyjmuje się, że dopiero po powstaniu przynajmniej miliarda komórek rakowych mogą one dać o sobie znać. Komórki rakowe nastawione są na ekspansję. Ich podstawową cechą jest szybki i masywny rozrost guza oraz migracja poza obręb guza pierwotnego. Tak powstają przerzuty, najczęściej w płucach, wątrobie, mózgu i kościach.

123
Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska Edukacja w immunoonkologii