Aktualności z kwietnia 2019.

09 maja 2019

Szkolenie STARS

23 kwietnia 2019

International Association for the Study of Lung Cancer (IASLC) zachęca organizacje pacjentów do udziału szkoleniu STARS (Supportive Training for Advocates on Research and Science). https://www.iaslc.org/supportive-training-advocates-research-and-science-stars

 

Newsletter IASLC
19 kwietnia 2019

 

GO2 Foundation for Lung Cancer

15 kwietnia 2019

Dwie najbardziej efektywne i wpływowe organizacje non-profit działające w środowisku raka płuca: Bonnie J. Addario Lung Cancer Foundation
(ALCF - 
https://www.lungcancerfoundation.org) oraz Lung Cancer Alliance (LCA - https://lungcanceralliance.orgpołączyły siły, tworząc fundację  GO2   Foundation for Lung Cancer.

 

Bez diagnostyki nie ma skutecznego leczenia chorych na raka płuca

9 kwietnia 2019

„W ciągu ostatniego roku zyskaliśmy dostęp do wielu nowych leków, ale jest ogromne zamieszanie organizacyjne, logistyczne – gdzie przesłać materiał do badań, kto ma płacić za niektóre badania” – mówi w wywiadzie dla „Świata Lekarza” (nr 2/2019) prof. Renata Langfort. 
http://swiatlekarza.pl/bez-diagnostyki-nie-ma-skutecznego-leczenia-raka-pluca/

 

Centrum Onkologii w Bydgoszczy ma 25 lat. Zostało odznaczone medalem
5 kwietnia 2019

Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis to odznaczenie w uznaniu za zasługi dla lecznictwa publicznego i badań naukowych w dziedzinie medycyny.

Według rankingu tygodnika "Wprost" w 2017 i 2018 roku Centrum zostało okrzyknięte najlepszym ośrodkiem
leczenia raka jelita grubego. Z kolei Polska Grupa Raka Płuc wyróżniła w 2018 roku Centrum Onkologii za efektywne leczenie raka płuca. 
https://bydgoszcz.tvp.pl/42055925/centrum-onkologii-ma-25-lat-zostalo-odznaczone-medalem?fbclid=IwAR2cFXcOSb4ZhbRTBA_4XfEkM649VU1DUakTjOzhm1kc4UhnvAB1mRK2urU

 

Spotkania warsztatowe "Akademia Raka Płuca"
4 kwietnia 2019

Cykl spotkań warsztatowych pt. "Akademia Raka Płuca"

„Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych. Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce.” – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk.

 

Fakty i mity o rzucaniu palenia
2 kwietnia 2019

Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności - FDA przedstawia fakty i mity na temat zrywania z nałogiem palenia i leków ten proces wspomagających. 
https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm634422.htm

Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska Edukacja w immunoonkologii